Mbappe, Fransa Milli Takımı’nın Portekiz’e Karşı Avrupa Çeyrek Final Maçı Öncesindeki Düşünce Yapısını Tartıştı

sdfzxczxv

 

Fransa milli takımının forvet oyuncusu Kylian Mbappe, takımının Portekiz’e karşı oynayacağı Euro 2024 çeyrek final maçına giderkenki zihniyeti hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Heyecanla beklenen karşılaşma bugün, 5 Temmuz’da, Hamburg’daki Volksparkstadion’da gerçekleşecek ve başlama vuruşu Moskova saatiyle 22:00’de yapılacak. Mbappe, “Önceki büyük turnuvalarda oynayarak edindiğimiz deneyim, konu böyle bir maça hazırlanmak olduğunda gerçekten çok yardımcı oluyor” diye açıkladı. “Ne bekleyeceğinizi, olabilecek iniş ve çıkışları zaten biliyorsunuz. Ancak günün sonunda, geçmişteki sonuçlar olumlu ya da olumsuz olursa olsun, sadece çıkıp oynamak zorundasınız. En önemlisi bu.” şey.”

Mbappe, takımın odaklanmış olması ve ellerinden gelen her şekilde katkıda bulunmaya hazır olması gerektiğini vurguladı. “Etkili, tutarlı ve takıma yardımcı olmak için ne gerekiyorsa yapmaya istekli olmalısınız. Daha önce işlerin iyi ya da kötü gitmesi önemli değil; o sahaya adım attığınızda tamamen kararlı ve hazırlıklı olmalısınız. her şeyi orada bırakmak.” Genç forvet şöyle devam etti: “Portekiz olağanüstü bir takım, onlara son derece saygı duyuyoruz. Ancak günümüzde herkesle eşleşebileceğimizi de biliyoruz. Kamptaki ruh hali gerçekten olumlu; kendimize ve yeteneklerimize inanıyoruz. ve oraya çıkıp gurur duyacağımız bir performans sergilemeye kararlıyız.” Mbappe, böylesine riskli bir çeyrek final karşılaşmasında oynama ihtimalinden duyduğu heyecanı dile getirdi. “Bu, her futbolcunun parçası olmayı hayal ettiği türden bir oyun. Baskı ve yoğunluk, büyük bir turnuvada nakavt beraberliğinin heyecanı, oyuncular olarak bizi harekete geçiren şey bunlar. Bu fırsatı yakalamak için sabırsızlanıyoruz.” Çok güçlü bir Portekiz takımına karşı neler yaptığımızı göstereceğiz.” Son olarak Fransız yıldız, takımın önümüzdeki mücadeleden keyif aldığını söyledi. “Zorlu bir mücadele olacağını biliyoruz ancak istediğimiz sonucu alabileceğimizden eminiz. Bu, hazırlandığımız an ve sahada kesinlikle her şeyi dışarıda bırakacağız. Destansı bir karşılaşma olacak ve oraya çıkıp rekabet edeceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Mbappe Confident Ahead of Crucial Euro 2024 Quarter-Final Against Portugal

sdfcxvxc

“Portekiz maçına giden zihniyet mi? Hala turnuvadayız ve gitmeye hazırız!” Mbappe, UEFA’nın resmi internet sitesine konuştu. “Büyüklüğe karşı gerçek bir açlığımız var. Zor bir maç olacak ama zirveye çıkıp yarı finale çıkmayı umuyoruz.” Biraz bağlam sağlamak gerekirse, Son 16 Turunda Portekiz, Slovenya’yı penaltı atışlarında geçti (uzatmalar sonrasında 0-0, penaltılarda 3-0). Bu arada Fransa, Belçika’yı 1-0 mağlup ederek öne geçti.Mbappe, takımının yeteneklerine olan güvenini şöyle ifade etti: “Portekiz’in zorlu bir rakip olacağını biliyoruz, ancak kendimize ve yapabileceklerimize inanıyoruz. Hala bu rekabetin içindeyiz ve mücadele etmeye devam etmeye kararlıyız. Bu, oyuncular olarak bizi harekete geçiren türden bir meydan okuma; oraya çıkıp neyden yapıldığımızı göstermek için sabırsızlanıyoruz.” Genç forvet, takımın toplu olarak açlığını ve yüksek riskli çeyrek final maçına hazır olduğunu vurguladı. “Başarıya yönelik iştahımız, harika bir şey başarma arzumuz var. Elimizdeki her şeyi alacak ama hepsini sahada bırakmaya hazırız. Bu bizim anımız ve biz de kayıp gitmesine izin vermeyeceğim.”

Mbappe bu olayın önemini kabul ederek şunları söyledi: “Bunlar bir futbolcu olarak uğruna yaşadığınız maçlardır; büyük anlar, yüksek basınçlı durumlar. Tüm ülkenin bizi izleyeceğini, istekli olacağını biliyoruz. Bizi harekete geçiren şey bu, bu Oyunumuzu yükseltmemize neden olan her zerreyi orada bırakacağız çünkü bunun taraftarlarımız ve ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.” Taktiksel mücadeleyi dört gözle bekleyen Mbappe, “Portekiz’in dünya standartlarında bazı oyuncuları var, bunu biliyoruz. Ama aynı zamanda kendi niteliklerimizi, kendi güçlü yönlerimizi de biliyoruz. Bu bir satranç maçı olacak, bir zeka ve irade savaşı olacak.” Uygulamamızda akıllı, disiplinli ve kararlı olmalıyız. Eğer oyun planımızı uygulayabilir ve tüm potansiyelimizle oynayabilirsek, zirveye çıkabileceğimize inanıyorum.” Fransız forvet, 90 dakika boyunca konsantrasyonunu ve soğukkanlılığını korumanın önemini vurguladı. “Gelişmeler, inişler ve çıkışlar olacak. Bu duruma kendimizi kaptıramayız veya duygularımızın bizi ele geçirmesine izin veremeyiz. Dengeli kalmalıyız, ilkelerimize bağlı kalmalı ve yeteneklerimize güvenmeliyiz. Eğer bunu yaparsak, işi halledebileceğimizden eminim.” Kapanışta Mbappe, önündeki mücadeleye ilişkin heyecanını ve beklentisini dile getirdi. “Bu oyunu bu yüzden oynuyoruz; böyle anlar için, yeteneğimizi en büyük sahnede sergileme şansı için. Hazırız, açız ve her şeyi ortada bırakacağız. Gidecek destansı bir savaş olacak ve başlamak için sabırsızlanıyoruz.”

Mbappe'nin Euro 2024 çeyrek finalinde Portekiz'e karşı oynayacağı maç öncesinde yaptığı açıklamaların ana mesajı ne?
Mbappe, Fransa'nın şansı konusunda temkinli davranıyor ve yakın bir maç bekliyor.
0%
Mbappe, Fransa'nın yeteneklerine güveniyor ve yarı finale yükselmeye kararlı.
100%
Voted: 1

 

Makaleyi beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın:
Kylian Mbappé'nin Sitesi

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: